Set BAMBOO LUXURY

Cena od: 
348,00 €

Set BAMBOO LUXURY

Bambusové vlákna
 
+zachytáva 3x viac vlhkosti ako bavlna
+odoláva baktériám
+neutralizuje zápach,pot
 
+vhodné pre alergikov
 
Už pri prvom kontakte budete príjemne prekvapení veľmi jemným a príjemným omakom, ktorý možno prirovnať k hodvábu alebo kašmíru.  Bambusové vlákno má  antibakteriálne a antistatické vlastnosti.  

Zložka Bamboo Khun, ktorá umožňuje ekologické pestovanie bambusu, zostáva zachovaná i v bambusovom vlákne a zabraňuje množeniu baktérií a obmedzuje vznik nepríjemných pachov. Uvádza sa, že táto zložka dokáže eliminovať až 70% nežiaducich baktérií. To dodáva povrchovému materiálu výnimočný komfort a zároveň predurčuje tento materiál aj pre osoby s citlivejšou pokožkou. Ak patríte ku športovo aktívnejšom ľuďom, tak naopak oceníte príjemné termoregulačné a absorpčné vlastnosti materiálu s bambusovým vláknom. Povrchová štruktúra samotného vlákna je členená množstvom mikrospóry a umožňuje tak až 3 × lepší odvod vlhkosti od pokožky ako bavlna.

Oceníte však aj to, že tento materiál pokožku nevysušuje, ale udržuje pod odevom prirodzené mikroklímu. V teplých obdobiach sú textílie o 2-3 stupne chladnejšia než bavlna a na tele vás príjemne chladí. Naopak v chladnejších obdobiach vás bude zahrievať. Tieto vlastnosti sú porovnateľné so synteticky vyrábanými VLAN. Materiál veľmi dobre odoláva namáhaniu a svoje pozitívne vlastnosti si udržuje aj po viacnásobnom praní, čo prispieva k jeho dlhodobej životnosti.
 
Pre optimálnu údržbu sa odporúča paplón a vankúš  prať maximálne na 40 ° C. 
Neodporúčame žehliť, bieliť, sušiť v bubnovej sušičke alebo chemicky čistiť.
 
Rozmery: Paplón 140x200 cm, Vankúš 70x90 cm
 
Povrch: Bamboo yarn 26% / MicroFiber 74%
 
Výplň: 100% Polyester